Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sędziowska "kasta" knebluje Sakiewicza! Rozprawa już jutro- przyjdź i wesprzyj redaktora naczelnego "GP"

JJ 11:40 24 lutego 2020
Telewizja Republika
Jak podaje portal Niezależna.pl, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz nie będzie mógł zabrać głosu w trakcie procesu, który wytoczyli mu publicyści: Tomasz Lis i Jacek Żakowski. Już jutro odbędzie się kolejna rozprawa w tym procesie. Apelujemy do naszych Czytelników, aby przyszli wesprzeć Tomasza Sakiewicza.

Sprawa ma swój początek w 2017 roku. Redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis oraz lewicowy publicysta Jacek Żakowski poczuli się oburzeni okładką jednego z numerów „Gazety Polskiej Codziennie”. Obaj znaleźli się bowiem na zdjęciu ilustrującym czołówkowy tekst zatytułowany „Dziennikarze do lustracji”.

– Jest oczywiste, że i Żakowski, i Lis byli przeciwnikami lustracji dziennikarzy. Jeśli chcieć pokazać kogoś, kto jest przeciwny tej idei, to właśnie ich dwóch- podkreślił wówczas redaktor naczelny „GP” i „GPC” Tomasz Sakiewicz.

Jak się okazuje, sąd wyznaczył na następny termin przesłuchanie strony powodowej, nie dopuścił jednak dowodu z przesłuchania pozwanego. Mec. Lew Mirski podawał wcześniej, że sąd nie dopuścił dowodów - w postaci zeznań świadków - które zgłosili. Uznano, że sąd po zaznaniu jednego świadka nabrał odpowiedniego przekonania.

Ponieważ sąd odmówił redaktorowi Sakiewiczowi prawa do złożenia zeznań, apelujemy do naszych Czytelników, aby przyszli we wtorek do sądu i wsparli dziennikarza.

Rozprawa Tomasz Lis i Jacek Żakowski przeciwko Tomaszowi Sakiewiczowi odbędzie się w najbliższy wtorek 25 lutego o godzinie 10:00 w sali 219 w Sądzie Okręgowym w Warszawie przy al. Solidarności 127. Zapraszamy!

 

Źródło: Niezależna

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Najnowsze