Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sędzia Żurek na demonstracji KOD. Rzecznik dyscyplinarny wszczął czynności sprawdzające

MAD 9:13 9 sierpnia 2017
Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Jak informuje „Gazeta Polska Codziennie”, rzecznik dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Krakowie wszczął czynności sprawdzające wobec rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa, Waldemara Żurka. Chodzi o udział sędziego w demonstracji Komitetu Obrony Demokracji 16 lipca w Warszawie.

16 lipca pod Sejmem odbyła się demonstracja KOD, podczas której obecni byli m.in. przedstawiciele partii opozycyjnych, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, Jerzy Stępień, oraz rzecznik KRS, Waldemar Żurek. Podczas wystąpień na demonstracji sędzia Żurek zabrał głos, mówiąc, że „będzie stał do końca na straży konstytucji”.

„Gazeta Polska Codziennie” zapytała zastępcę rzecznika dyscyplinarnego Sądu Apelacyjnego w Krakowie o czynności wobec sędziego Waldemara Żurka. Ten, po zapoznaniu się z doniesieniami medialnymi na temat obecności sędziego na manifestacji KOD, zdecydował o wszczęciu czynności sprawdzających wobec rzecznika KRS.

Rzecznik dyscyplinarny, sędzia Tomasz Szymański, będzie chciał się dowiedzieć, czy Żurek został zaproszony do udziału w demonstracji, kogo reprezentował i co powiedział. Rzecznik nie wykluczył zwrócenia się o wyjaśnienia do Waldemara Żurka.  

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze