Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sędzia zostanie skazany? Skala łapówkarstwa szokuje!

7:14 19 lutego 2019
Telewizja Republika
Doświadczony sędzia z Warszawy, Sawomir B. nie usłyszał jeszcze zarzutów, bo chroni go immunitet. Jest już jednak wniosek o zgodę na areszt. B. zajmował się m.in. upadłościami firmy. Miał kontakt z syndykiem Tomaszem S., ale ich współpraca – według prokuratury – zamieniła się w układ korupcyjny. Skala łapówkarstwa szokuje: cztery samochody, 200 tys. zł w gotówce, fikcyjna umowa, a nawet posada dla żony.

„Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował wniosek o podjęcie uchwały w przedmiocie zezwolenia na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Sławomira B. – obecnie sędziego Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy, oraz o zgodę na jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie” – podała w komunikacie Prokuratura Krajowa, która zwróciła się do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie.


Kim jest Sławomir B.? To doświadczony sędzia, który orzekał w sprawach gospodarczych. Śledztwo dotyczy wydarzeń z czasów, gdy pracował w Sądzie Rejonowym Warszawa-Praga-Północ w IX Wydziale Gospodarczym ds. Upadłościowych i Naprawczych. Wtedy miał nawiązać kontakt z syndykiem Tomaszem S.

„Z czasem współpraca ta przerodziła się w układ korupcyjny, w ramach którego sędzia Sławomir B. otrzymywał od niego korzyści majątkowe w zamian za przychylność w postępowaniach upadłościowych przez niego prowadzonych” – tłumaczy prokuratura. Do procederu miało dochodzić przed kilkoma latami. W końcu jednak agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wpadli na trop nadużyć. „Syndyk Tomasz S. razem ze wspólnikami został zatrzymany przez CBA w czerwcu 2018 roku. I tak prokuratorzy doszli do sędziego Sławomira B.

 

 Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

Źródło: Grzegorz Broński / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze