Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sędzia złamała prawo. Zasłania się immunitetem

A.N 21:31 28 października 2019
publicdomainpictures.pl
Akt oskarżenia przeciwko sędzi Beacie K. skierował Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej. Została oskarżona o utrudnianie postępowania karnego prowadzonego przeciwko jej synowi.

Zarzuty wobec sędzi dotyczą utrudniania przeszukania mieszkania, w którym mieszkał jej syn. Prokuratura nakazała przeszukanie, ponieważ w trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, że syn kobiety nielegalnie kupił broń gazową. 

– W związku z tym prokurator wydał postanowienie o żądaniu wydania pistoletu marki Walther P-22 wraz z amunicją oraz innych przedmiotów mogących stanowić dowód w sprawie, a w razie odmowy ich dobrowolnego wydania, dokonaniu przez funkcjonariuszy policji przeszukania mężczyzny oraz zajmowanych przez niego pomieszczeń jak również użytkowanych przez niego pojazdów – poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski. 

7 listopada 2017 r. funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego udali, w celu przeprowadzenia przeszukania, pod adres, gdzie miał przebywać podejrzany. Prokuratura podaje, że Beata K. utrudniała policjantom wykonanie czynności. Sędzia nie chciała wpuścić policji do bloku. Posłużyła się immunitetem sędziowskim, zabraniając wejścia funkcjonariuszy do mieszkania. 

Rzecznik sądu poinformował, że podejrzana Beata K. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień. 

– Akt oskarżenia jest już zarejestrowany, termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony – poinformował rzecznik. 

Beata K. jest sędzią od 1994 r. Orzekała w sprawach o wykroczenia, ostatnio orzekała w wydziale karnym Sądu Rejonowego w Olsztynie. Sąd Najwyższy uchwałą z 1 sierpnia 2019 r. zawiesił ją w czynnościach służbowych i obniżył jej wynagrodzenie o 25 proc. na czas tego zawieszenia. 

 

Źródło: tvp.info/media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze