Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Secret Service interweniuje w sztabie Donalda Trumpa

mk 11:51 11 sierpnia 2016
Donald TrumpFLICKR/GAGE SKIDMORE/CC BY-SA 2.0
Agencja rządowa Secret Service, poza ochroną aktualnego prezydenta, dba również o bezpieczeństwo kandydatów na urząd. Po kontrowersyjnej wypowiedzi Donalda Trumpa, agenci interweniowali w jego sztabie wyborczym.

CNN poinformowało, że agenci Secret Service interweniowali w środę w sztabie Donalda Trumpa. 

– Jeśli Hillary zostanie wybrana w nadchodzących wyborach, mianuje nowego sędziego Sądu Najwyższego, który w składzie tego sądu przeważy szalę na korzyść sędziów liberalnych, a ten ograniczy dostęp do broni. Jak ona wybierze nowych sędziów, nic już nie będziecie mogli zrobić. Chociaż... może ludzie od drugiej poprawki będą mogli, nie wiem... – dwuznacznie stwierdził Donald Trump w wywiadzie dla telewizji FOX News. 

Słowa te zostały uznane jako nawoływanie do użycia siły przez posiadaczy broni.  W sprawie głos zabrał rzecznik kampanii Hillary Clinton, Robby Mook, który w specjalnym liście do prasy zasugerował, że przyszły prezydent USA nie powinien nigdy zachęcać do przemocy.

Druga poprawka do konstytucji USA brzmi:

„Dobrze zorganizowana milicja będąca niezbędną dla bezpieczeństwa wolnego państwa, prawo osób do posiadania i noszenia broni nie może być naruszone.”

Wybory prezydenckie w USA odbędą się w listopadzie 2016 roku. Aktualnie w sondażach prowadzi kandydat Republikanów.

Źródło: CNN.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze