Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sebastian Kaleta Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości i ...

sm 14:00 10 czerwca 2019
Premier Mateusz Morawiecki na wniosek Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro powołał Sebastiana Kaletę na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz powierzył funkcję Przewodniczącego Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich.

Sebastian Kaleta urodził się w 1989 roku. W 2013 roku ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie w 2017 roku ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

W 2016 roku Sebastian Kaleta podjął współpracę z Ministerstwem Sprawiedliwości, gdzie był  Rzecznikiem Prasowym Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, a od czerwca 2017 roku członkiem Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. W marcu 2018 roku został Zastępcą Przewodniczącego Komisji i zajmował się sprawami redukowania skutków związanych z decyzjami reprywatyzacyjnymi wydanymi niezgodnie z prawem, a dotyczącymi warszawskich nieruchomości.

Jeden ze współzałożycieli i wieloletni Prezes Stowarzyszenia Młodzi dla Polski (2012-2016). Od 2018 roku Radny m.st. Warszawy.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze