Sczypiorniści Vive Tauronu Kielce zwycięscy w Lidze Mistrzów

facebook.com/kielcehandball

Zespół z Kielc wygrał wyjazdowy mecz z drużyną Montpellier 32:27. Dzięki zwycięstwu Polacy wciąż mają szansę na zajęcie pierwszego miejsca w grupie B Ligi Mistrzów.

Podopieczni nowo wybranego trenera reprezentacji Polski Tałanta Duszejbajewa od początku toczyli wyrównany bój z drużyną z Francji. Dzięki karze 2 minut dla gracza Montpellier, Polakom udało się jednak uzyskać prowadzenie 14:10. Do końca pierwszej połowy roztrwonili niestety większość tej przewagi i do szatni schodzili przy wyniku 17:16.

W drugiej połowie również okres gry w przewadze okazał się decydujący i pozwolił Kielczanom „odskoczyć” na 23:20. W ostatnich minutach Francuzi starali się odrobić straty stosując wysoką obronę i zdejmując bramkarza w akcjach ofensywnych. Skutkiem tego były jednak skuteczne kontrataki mistrzów Polski i końcowe zwycięstwo 32:27.

Dzięki tej wygranej zespół z Kielc ma jeszcze szanse na wyprzedzenie prowadzącej w grupie B Barcelony. Katalończycy musieliby w ostatniej kolejce przegrać z Rhein-Neckar Loewen, a Polacy odnieść zwycięstwo nad MOL-Pick Szeged, aby scenariusz ten się ziścił.

W sobotę Orlen Wisła Płock, przegrała z faworyzowanym PSG, jednak dzięki porażce rywali do awansu Celje Pivovarny Lasko, polski zespół może być już pewny zajęcia 6 miejsca w grupie A i gry w 1/8.

Źródło: ehfcl.com