Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ścigaj: Umowa TTIP spotyka się z protestami na całym świecie, tylko nie u nas, bo mieliśmy tematy zastępcze

lml 11:18 11 października 2016
Telewizja Republika
– Umowa CETA ma kilka punktów drażliwych, które są zdecydowanym zagrożeniem – mówiła w Telewizji Republika Agnieszka Ścigaj, posłanka klubu Kukiz'15.

Gościem Ryszarda Gromadzkiego w "Republice na Żywo" była Agnieszka Ścigaj, posłanka klubu Kukiz'15. 

Rozmowa dotyczyła umów CETA i TTIP.  – Umowa CETA ma kilka punktów drażliwych, które są zdecydowanym zagrożeniem – wskazała posłanka. – Jeśli mówimy o polskim rolnictwie, które oparte jest na małych gospodarstwach rolnych, rodzinnych, które rozwijaliśmy w oparciu o nasze zasoby naturalne, o ekologię, o to, że potrafimy produkować zdrową, naturalna żywność. To, że jesteśmy w UE to też są zakazy, które paradoksalnie powodowały to, że nasza żywność jest konkurencyjna, bo jest po prostu zdrowa – wskazała Agnieszka Ścigaj. – Kanada jest trzecim na świecie producentem genetycznie zmodyfikowanej żywności, która nie ma badań, może mieć wiele skutków ubocznych, nigdy nie wiemy po ilu latach zachorujemy – przypomniała.

Posłanka Kukiz'15 przywołała umowę NAFTA, która była na podobnych zasadach, którą Kanada i Meksyk podpisały w 1982 roku. – Ona była na podobnych zasadach. 41 tys. korporacji amerykańskich ma swoje firmy-córki w Kanadzie – zaznaczyła.

– Umowa TTIP spotyka się z takimi protestami na całym świecie, tylko nie u nas, bo do tej pory mieliśmy tematy zastępcze. Jeśli umowa CETA wejdzie, to już nikt nie będzie spieszył się z TTIP, bo Amerykanie osiągną swoje – dodała. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze