Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Science fiction staje się rzeczywistością! Metropolia większa od Sycylii

am 13:33 26 października 2017
pixabay.com
Arabia Saudyjska nie przestaje zaskakiwać. Ogłoszono plany budowy miasta za 500 miliardów dolarów o powierzchni równej Belgii.

O powstaniu projektu potężnego kompleksu nad Morzem Czerwonym o nazwie "The Red Sea Project" świat dowiedział się już jakiś czas temu. Ma on obejmować obszar 34 tys. km kw. Najnowsze doniesienia z Arabii Saudyjskiej wciąż zaskakują.

Plany budowy miasta-giganta w północno-zachodniej części kraju ogłosił Mohammad bin Salman. Metropolia o nazwie NEOM ma obejmować powierzchnię 26,6 tys. km kw. To więcej niż największa wyspa na Morzu Śródziemnym - Sycylia. W mieście ma znajdować się odcinek wybrzeża o długości 468 km. Będzie się rozciągać od Morza Czerwonego do Zatoki Akaba. Teren jest też częściowo górzysty – najwyższe szczyty sięgają 2500 m n.p.m.

NEOM, według zapewnień, ma być najlepszym miejscem do życia i pracy. Zostanie w pełni zorientowane na najnowsze technologie w trosce o środowiskfo. Miasto będzie korzystać jedynie z odnawialnych źródeł energii – paneli słonecznych i turbin wiatrowych. Obszar, na którym ma powstać metropolia, charakteryzuje się dużym nasłonecznieniem i łagodnym klimatem – temperatury są przyjemne ze względu na występowanie stałej bryzy. Testowane mają być tu m.in. drony pasażerskie. Wszystko to dąży do bycia najefektywniejszym miejscem na świecie. Projekt zakłada budowę licznych obiektów sportowych, marin, parków rozrywki czy największego na świecie ogrodu.

NEOM zakłada również bycie niezależną strefą ekonomiczną. Ma działać zgodnie z własnymi przepisami prawa i podatkami. W powstanie metropolii zostaną zaangażowane środki od rządu, jej funduszu inwestycyjnego i międzynarodowych inwestorów. Budowa rozpocznie się już niedługo, a zakończenie pierwszej fazy planowane jest na 2025 rok.


Źródło: o2.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze