Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Schwytano pięciu liderów tzw. Państwa Islamskiego. Trump nie stroni od entuzjazmu

am 20:53 10 maja 2018
flickr.com
Donald Trump opublikował wpis na Twitterze, w którym cieszy się ze schwytania pięciu najbardziej poszukiwanych liderów tzw. Państwa Islamskiego. Lider Stanów Zjednoczonych nie zdradził jednak szczegółów przeprowadzonej akcji.

"Pięciu najbardziej poszukiwanych liderów ISIS zostało schwytanych" – napisał Donald Trump na Twitterze. Informacje te zostały wcześniej przekazane przez amerykańskie media.

 

"New York Times" podał, że dzisiejsze przechwycenie pięciu dżihadystów to efekt trzymiesięcznej operacji. Poszukiwania prowadzono równolegle w Syrii i Turcji. Iraccy agenci potwierdzili, że wśród zatrzymanych jest czterech Irakijczyków oraz jeden Syryjczyk, Saddam al-Jammel, który przewodził ISIS na terenie wokół Deir al-Zour. Podano także tożsamość jednego z Irakijczyków, który nazywa się Abu Abdel al-Haq.

Iracki wywiad śledził Irakijczyka Ismaila Alwaana al-Ithawiego, który był głównym doradcą Abu Bakr al-Baghdadiego. Al-Ithawi mieszkał w Turcji wraz ze swoją Syryjską żoną.Podsłuchiwany był przez amerykańskich i irackich agentów. To pozwoliło zgromadzić informacje dot. poszukiwanych liderów tzw. Państwa Islamskiego.  Następnie z pomocą Al-Ithawiego, którego nakłoniono do kontaktu z dżihadystami, zorganizowano pułapkę i pojmano poszukiwanych.

 

Źródło: wprost.pl, twitter.com

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze