Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Schulz domaga się dymisji Camerona. "Powinien ustąpić natychmiast"

ap 13:52 26 czerwca 2016
Martin Schulz, szef PEFLICKR/SPÖ PRESSE UND KOMMUNIKATION/CC BY-SA 2.0
Musimy rozstać się szybko, by zapanowała jasność po obu stronach. Zamiast tego Cameron wziął cały europejski kontynent jako zakładnika, tylko po to, by załatwić w ten sposób jakieś wewnątrzpartyjne rozgrywki. To jest niedopuszczalne. Powinien ustąpić natychmiast – stwierdził szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz w wywiadzie dla austriackiego dziennika „Kurier”.

Schulz przyznał, że miał nadzieję na inny wynik brytyjskiego referendum. W jego ocenie, byłoby to rozwiązanie lepsze zarówno dla Unii Europejskiej, jak i Wielkiej Brytanii. Podkreślił, że Brytyjczycy zadecydowali jednak inaczej i ich decyzję należy uszanować.

–Stało się natomiast jasne, że nie możemy kontynuować jak dotąd. Sposobem na wyjście z kryzysu będzie ożywienie gospodarcze. Europa musi stać się bardziej ludzka, sprawiedliwa społecznie, demokratyczna i transparentna – przekonywał szef PE. Jak tłumaczył, rozwiązaniem nie może być tu powrót do państw narodowych. – Europa przynosi nam wszystkim korzyści. Musimy znaleźć wyjście z kryzysu gospodarczego. Musimy mieć odwagę, by dokonać coś wielkiego – wskazywał.

Niemiecki polityk podkreślił, że sprawę z Wielką Brytanią Unia powinna sfinalizować bezzwłocznie. – Musimy rozstać się szybko, by zapanowała jasność po obu stronach. Zamiast tego Cameron wziął cały europejski kontynent jako zakładnika, tylko po to, by załatwić w ten sposób jakieś wewnątrzpartyjne rozgrywki. To jest niedopuszczalne. Powinien ustąpić natychmiast – mówił polityk.

Źródło: wpolityce.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze