Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Schmidt i Scheuring-Wielgus znowu szaleją! Apelują o wsparcie dla protestu przeciwko Marszowi Niepodległości

M.N. 17:38 6 listopada 2018
Telewizja Republika
Działacze Obywateli RP, Komitetu Obrony Demokracji i Ogólnopolskiego Strajku Kobiet organizują 11 listopada protest na trasie Marszu Niepodległości w Warszawie. Posłanki Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus zaapelowały o wsparcie dla protestujących.

Na trasie marszu o godz. 14 planują zebrać się działacze Obywateli RP, Komitetu Obrony Demokracji i Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Uczestnicy zgromadzenia mają mieć ze sobą białe róże i egzemplarze Konstytucji RP. Udział w proteście zapowiedziały dwie posłanki koła Liberalno-Społeczni: Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus.

Scheuring-Wielgus podkreślała na konferencji prasowej, że 11 listopada, zamiast godnego, radosnego i wspólnego uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości, w Warszawie organizowany jest marsz, do udziału w którym zachęcani są "naziści, faszyści i kibole". Dlatego też 11 listopada obie posłanki będą wraz z Obywatelami RP, KOD-em i Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet sprzeciwiać się Marszowi Niepodległości.

– Apelujemy do wszystkich parlamentarzystów RP, aby tego dnia wspólnie z nami, po raz pierwszy użyli tak jak należy poselskiego immunitetu i stanęli w obronie wartości i w obronie tych wszystkich, którzy tych wartości bronią od trzech lat – dodała.

– Będziemy tam bardziej jako obserwatorzy, aby szybko reagować, jeżeli policja by nie zauważyła np. takich incydentów jak hasła nacjonalistyczne. Będziemy to filmować, robić zdjęcia – powiedziała posłanka Liberalno-Społecznych.

Źródło: TVP Info, Telewizja Republika, niezalezna.pl, IAR, media

Wczytuję ocenę...


WIECZÓR WYBORCZY - SAKIEWICZ, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - TO BĘDZIE BARDZO CIEKAWY SEJM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze