Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Scheuring-Wielgus będzie mieć kłopoty? Działaczka społeczna składa wniosek do prokuratury

JJ 19:40 25 listopada 2020
Joanna Scheuring-Wielgus na Paradzie Równości w RzeszowieSilar, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Działaczka społeczna Agnieszka Wojciechowska van Heukelom złożyła do Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec posłanki Lewicy Joanny Scheuring-Wielgus.

W ocenie Wojciechowskiej van Heukelom, polityk złamała art 195 i 196 kk oraz art 231 kk.

– W dniu 25 października posłanka Joanna Scheuring Wielgus wtargnęła do kościoła w Toruniu, ustawiła się przed ołtarzem z obrażającym uczucia religijne transparentem zakłócając porządek publiczny oraz obrządek religijny prowadzony w Kościele Katolickim, czym złamała art.195 o 196 kk – wskazuje działaczka.

 – Liczne dowody na popełnienie przez nią wskazanych czynów zabronionych znajdują się w mediach ogólnopolskich, lokalnych i społecznościowych. Jako przedstawiciel ustawodawcy posłanka Scheuring-Wielgus jest świadoma swoich czynów, tj. łamania przepisów obowiązującego prawa. Mimo to popełnia czyny karalne w sposób demonstracyjny, namawiając do łamania prawa również inne osoby, w tym męża posłanki, który współuczestniczył w tej akcie – podkreśla.

– Demonstracyjne łamanie prawa tj art 195 i 196 kk przez przedstawicielkę ustawodawcy jest wielce szkodliwe społecznie, albowiem z racji sprawowanego mandatu jest ona osobą publiczną. Może dlatego stanowić wzór dla innych, którzy w ślad za nią będą prawo łamać! - zauważa pani Agnieszka.

– W interesie społecznym leży ściganie osób , których działania stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego i ładu . A do takich należą działania p. Scheuring - Wielgus, próbującej sprowokować modlących się w Kościele ludzi. Takie działania mogą spowodować wywoływanie zamieszek, i to w okresie realnego zagrożenia epidemicznego na terenie Polski, gdy wskazane są szczególne środki bezpieczeństwa celem ochrony zdrowia i życia – pisze wnioskodawczyni, która chce również, aby Prokuratura ustaliła, czy polityk Lewicy „nie nadużywa również pełnionej funkcji, w sposób nieuprawniony twierdząc jakoby reprezentowała kobiety, podczas gdy reprezentuje jedynie jakąś grupę kobiet”, co w ocenie Wojciechowskiej von Heukelom może wiązać się z łamaniem art. 231 kk.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze