Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Schetyna tłumaczy się przed komisją ds. wyłudzeń VAT!

AS 13:17 7 maja 2019
Telewizja Republika
– Byłem ministrem spraw wewnętrznych i administracji, wicepremierem. Te wszystkie kwestie VAT-owskie, które są tematem rozmowy i postępowania, są przede wszystkim w Ministerstwie Finansów - stwierdził Grzegorz Schetyna przed sejmową komisją ds. wyłudzeń VAT.

Grzegorzy Schetyna został zapytany czy posiada wiedzę, która może być cenna dla komisji - Żadnej nowej. Byłem ministrem spraw wewnętrznych i administracji, wicepremierem. Te wszystkie kwestie VAT-owskie, które są tematem rozmowy i postępowania, są przede wszystkim w Ministerstwie Finansów - powiedział. 

–  Posiedzenie, które w mojej ocenie i nie tylko mojej, jest czysto polityczne. Byłem szefem MSWiA, wicepremierem w rządzie Donalda Tuska w latach 2007-2009. Jestem 45. świadkiem w tej komisji. Uważam że moje zaproszenie dzisiaj, w tym dniu, 7 maja jest inicjatywą polityczną, niemającą na celu wyjaśnienia kwestii, która była podstawą do powołania komisji, a jednocześnie wpisująca aktywność komisji i moje przesłuchanie w kampanię wyborczą przed wyborami do PE. Za tydzień, w przyszłym tygodniu powołana na świadka będzie Ewa Kopacz, później, także w maju, Donald Tusk. Nie ma przypadku, że nasze przesłuchania są wpisane w logikę kampanii i ostatnie dni kampanii. Jeżeli chcieliby państwo wyjaśnień dot. zakresu prac komisji, to mogliśmy przecież spotkać się kilka miesięcy temu lub za kilka tygodni, po kampanii czy też po wyborach - stwierdził. 

– Ale kiedy udało (nam) się już wreszcie przeprowadzić ustawy, które uszczelniały system (...), 25 lutego 2011 roku, kiedy wprowadzaliśmy odwrócony VAT na złom i na gazy cieplarniane - to przecież była pierwsza tego typu ustawa - kiedy posłowie PiS, wbrew naszym intencjom i naszej woli oczyszczenia i uszczelnienia systemu, głosowali w całości przeciw. 133 posłów głosowało przeciw, w tym Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, Antoni Macierewicz czy Joachim Brudziński - zaklinał lider PO. 

TRWA PRZESŁUCHANIE GRZEGORZA SCHETYNY. OGLĄDAJ NA ŻYWO W TELEWIZJI REPUBLIKA ORAZ NA PORTALU TELEWIZJAREPUBLIKA.PL 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze