Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Schetyna szuka pomocy? W czwartek w Brukseli spotka się z Tuskiem!

M.N. 20:55 16 października 2019
Lider PO Grzegorz Schetyna weźmie w czwartek udział w szczycie Europejskiej Partii Ludowej w Brukseli; w planach ma także spotkanie z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

W czwartek w Brukseli odbędzie się szczyt Europejskiej Partii Ludowej, najbardziej obecnie liczącej się w Europie rodzinie politycznej, skupiającej partie chadeckie i centroprawicowe z całego kontynentu. W Polsce do EPL należą: PO i PSL.

 

W spotkaniu EPL będzie uczestniczył m.in. lider PO Grzegorz Schetyna. "Będzie to szczyt EPL, przygotowujący zjazd Europejskiej Partii Ludowej, który odbędzie się w listopadzie w Zagrzebiu" - powiedział Schetyna dziennikarzom w Sejmie.

Dodał, że w planach ma także spotkanie z Donaldem Tuskiem. Rozmowa obu polityków ma dotyczyć zarówno ewentualnego kandydowania b. premiera na szefa EPL, jak i przyszłorocznych wyborów prezydenckich w Polsce. 

Tusk pytany w środę o start na prezydenta, powiedział m.in.: "dla mnie rzeczą najważniejszą jest wybranie takiego kandydata w wyborach prezydenckich, który będzie miał największe szanse wygrać wybory prezydenckie, a nie że się zgłosi, że ma o sobie dobre mniemanie".

 

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze