Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Schetyna o negocjacjach dot. imigrantów: Trudno mówić o sukcesie

ap 8:45 23 września 2015
Grzegorz Schetyna, minister spraw zagranicznychTelewizja Republika
To nie jest oczywiście sukces, trudno mówić o sukcesie, ale to ważna decyzja dla poradzenia sobie poprzez Europę w wyjściu z problemu – mówił o wczorajszym głosowaniu ws. podziału uchodźców szef dyplomacji Grzegorz Schetyna.

Minister spraw zagranicznych na antenie TOK FM powiedział, że podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Europejskiej będą ustalane szczegóły dotyczące decyzji, która wczoraj zapadła. Schetyna przyznał, że nie jest to oczywiście sukces, jednak decyzja ta pomoże w rozwiązaniu problemu uchodźców.

Schetyna odniósł się także do faktu, że Polska w głosowaniu wyłamała się z Grupy Wyszehradzkiej. – W poniedziałek specjalnie jechałem na spotkanie V4. Mówiliśmy o tych liczbach, stanowisko było wspólne – nie chcieliśmy narzucania kwot – mówił minister. – To nie jest żaden mechanizm, to zostało wyegzekwowane. Nie ma automatyzmu. Każda decyzja będzie musiała być wspólnie podejmowana – wskazał. Szef polskiej dyplomacji stwierdził, że zarówno Czesi, Węgrzy, jak i Rumuni zaakceptują przydział uchodźców. Jak jednak dodał, nie ma pewności co do tego, jak postąpi Słowacja.

– Mieli inne zdanie, ale po negocjacjach powiedzieli wprost, że przyjmują werdykt, przyjmują kwoty – mówił.

 

Źródło: 300polityka.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze