Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Saudyjska księżniczka skazana

K.B. 16:10 15 września 2019
Twitter/Free Malaysia Today
Sąd w Paryżu w czwartek uznał saudyjską księżniczkę, siostrę następcy tronu, za współwinną aktu przemocy z groźbą użycia broni oraz porwania i skazał ją na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Francuska prokuratura oskarżyła księżniczkę Hassę bint Salman o to, że nakazała swojemu ochroniarzowi pobić mężczyznę zatrudnionego do remontu jej luksusowego apartamentu w Paryżu we wrześniu 2016 roku.

Zgodnie z aktem oskarżenia robotnik Ashraf Eid zeznał na policji, że ochroniarz związał mu ręce, okładał go pięściami i kopał oraz zmusił go do pocałowania stóp Saudyjki, która oskarżyła go o filmowanie jej swoim telefonem. Zabrano mu też narzędzia.

Według relacji Eida podczas gdy on był bity, Hassa mówiła mu, że "zobaczy, jak trzeba się zwracać do księżniczki, jak się odzywa do rodziny królewskiej".

Ochroniarz księżniczki oskarżony jest m.in. o porwanie, kradzież oraz grożenie śmiercią. W marcu 2018 roku Reuters informował, że w grudniu 2017 r. francuski sąd wydał za księżniczką międzynarodowy list gończy.

43-letnia Hassa, siostra następcy saudyjskiego tronu Muhammada ibn Salmana, utrzymuje, że jest niewinna. Przed rozpoczęciem rozprawy jej prawnik przekonywał, że całe dochodzenie w sprawie oparte było na fałszerstwach. Księżniczka nie była obecna w czwartek na ogłoszeniu wyroku.


Źródło: Interia,media

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze