Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sasin: Za 2 tygodnie te ustawy mogłyby się znaleźć w Sejmie

pmb 19:29 24 października 2017
Telewizja Republika
W dzisiejszym programie "Z wiejskiej na gorąco" rozmówcą red. Magdaleny Bałkowiec był poseł PiS Jacek Sasin. Powiedział on o możliwych zmianach w rządzie, planach na kolejne lata oraz pomyśle na rozwiązanie protestu lekarzy rezydentów.

– Nie będę uczestniczył w giełdzie nazwisk – to jest kompetencja premiera, aby dokonywać oceny ministrów co jest naturalne. Poważne zmiany następują w oparciu o uzgodnienie z większością parlamentarną. Nie powinno być żadnym zaskoczeniem że zmiany zostały zapowiedziane – jak w Przysuszy gdzie prezes Jarosław Kaczyński powiedział o zmianach. To nie jest żadna sensacja, żadna nowa wiadomość – podkreślił Jacek Sasin.

Poseł sceptycznie podszedł do doniesień medialnych: – Takie rankingi zawsze są tworzone przez media – ale często mają one niewiele wspólnego z oceną pani premier. Najważniejsza jest skuteczność działania. Nie ma osób na stałe przypisanych do danych funkcji. Skuteczność działania i realizacja programu – to jest najważniejsze.

"Różnimy się z rezydentami co do tempa wprowadzenia zmian"

– Jeśli chodzi o następne lata to skupimy się na kwestiach gospodarczych – zrównoważony rozwój pana Morawieckiego, cały zestaw ustaw, które mają pobudzić rozwój gospodarczy. Będziemy pracować również nad dużymi programami społecznymi na czele z programem Mieszkanie +. Będą to też działania związane ze w zwiększeniem nakładu na służbę zdrowia – powiedział gość programu.

– Ze strony rządu jest wyraźnie zarysowana oferta spełnienia tych oczekiwań. To żądanie zostało skorygowane do poziomu 6%. Różnimy się z rezydentami co do tempa wprowadzenia tych zmian. 6% PKB do 4,5% to różnica 300 mld złotych. To są gigantyczne pieniądze, których tak ad hoc nie można znaleźć. To jest proces który spowoduje podwyżkę płac dla rezydentów. Te propozycje mogą zakończyć protest. Minister Radziwiłł jest zdeterminowany by zmiany, które wprowadzimy zwiększyły poziom usług medycznych dla pacjenta. To musi być całokształt działań w tym zakresie – zaznaczył Jacek Sasin.

"Większość spraw udało się z panem Prezydentem domówić"

– Jest zdecydowanie coraz bliżej do porozumienia. Warto poczekać jeszcze te 2 tygodnie. Jesteśmy dobrej myśli. Za 2 tygodnie te ustawy mogłyby się znaleźć w Sejmie. Jesteśmy dzisiaj na dobrej drodze. Większość spraw udało się z panem Prezydentem domówić. Do piątej rozmowy między Jarosławem Kaczyńskim, a Andrzejem Dudą dojdzie w najbliższych dniach – zapewnił poseł PiS-u.

Na koniec rozmowy Jacek Sasin odniósł się do szeroko komentowanego aneksu WSI – Upublicznienie raportu WSI to jest kompetencja Pana Prezydenta. Dzisiaj Prezydent Andrzej Duda podtrzymuje decyzję śp. Lecha Kaczyńskiego. Nie chcę wyrażać poglądów, które mogłyby stosować nacisk na Prezydenta, nie znam treści raportu.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze