Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sasin: Polska jest teraz o wiele bezpieczniejsza

PR 9:32 24 września 2019
Telewizja Republika
Po deklaracji prezydentów Stanów Zjednoczonych i Polski ws pogłębiania współpracy obronnej Polska jest o wiele bezpieczniejsza niż wcześniej, to deklaracja stałej, bardzo silnej obecności militarnej USA w Polsce - ocenił we wtorek wicepremier Jacek Sasin w radiowej Jedynce.

 

Prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump podpisali w poniedziałek w Nowym Jorku deklarację ws pogłębiania współpracy obronnej. Polska i USA uzgodniły lokalizacje dla zwiększonej obecności wojsk USA w Polsce. Prezydent USA zapowiedział, że wkrótce odwiedzi Polskę i powiedział, że w bardzo krótkim czasie będzie możliwe zniesienie wiz dla Polaków.

Sasin, pytany we wtorek w radiowej Jedynce o ocenę kolejnego spotkania prezydentów Dudy i Trumpa podkreślił, że sojusz ze Stanami Zjednoczonymi, to jest absolutnie fundament naszego bezpieczeństwa.

 

Wicepremier podkreślił, żeStany Zjednoczone, są dzisiaj realnie najważniejszą siłą militarną na świecie, która może przeciwstawić się agresji.

- To jest całkowicie realne, bo jesteśmy w takim miejscu globu, gdzie spokojnie nie jest. Bo za naszą wschodnią granicą, u naszego sąsiada, mówię o Ukrainie, toczy się otwarta wojna, (jest) agresja rosyjska i naprawdę nie możemy na to zamykać oczu - mówił Jacek Sasin na antenie Polskiego Radia.

Według Sasina, wizyta prezydenta Dudy w Stanach Zjednoczonych jest absolutnie, epokową wizytą, bo dokonuje absolutnego przełomu, jeśli chodzi o obecność militarną stanu Stanów Zjednoczonych w Polsce.

- To już nie deklaracje, to już nie takie cząstkowe wzmacnianie tej obecności w Polsce, ale deklaracja stałej, silnej, bardzo silnej, militarnej obecności Stanów Zjednoczonych w Polsce, z konkretami, ze wskazaniem konkretnych miejsc, gdzie będą rozlokowane siły amerykańskie - powiedział Sasin.

- Dzisiaj, po tej wizycie, i po tej deklaracji, Polska jest o wiele, wiele bezpieczniejsza, niż wcześniej - stwierdził.

 

Czytaj także:

Szynkowski odpowiada autorowi tekstu „Wyborczej”: Ja kolejne teksty pana Wielińskiego określam jako takie jęki zawodu

 

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze