Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sasin o prowokacji posła Misiły: pewnych granic przekraczać po prostu się nie powinno

PR 10:03 29 lipca 2019
Telewizja Republika, twitter
W niedzielę poseł PO-KO Piotr Misiło zamieścił na swoim profilu na Twitterze grafikę, na której znak Polski Walczącej umieszczono na tle tęczowej flagi, uchodzącej za symbol LGBT, podpysując ją "#ChwałaBohaterom". - Jest wolność słowa i wolność wyrażania ekspresji, ale to nie zwalnia nas z tego, aby wyraźnie powiedzieć, że pewnych granic przekraczać się nie powinno - podkreślił wicepremier Jacek Sasin w TVP1.

 

W przestrzeni publicznej mówi się o grafice, którą zamieścił w mediach społecznościowych poseł PO-KO Piotr Misiło. Przedstawia ona sumbol Polski Walczącej, na tle tęczowej flagi.

- W 1944 stolicy bronili także geje i lesbijki. Czy się to komuś podoba czy nie. Zrozumcie to wreszcie prawicowi dyletanci - napisał w oboronie grafiki Misiło.

Jacek Sasin pytany o to w poniedziałek w TVP1 powiedział: "Jak słucham niektórych wypowiedzi - a jesteśmy przeddzień 75. rocznicy Powstania Warszawskiego, to właściwie można nabrać takiego przekonania, że powstańcy warszawscy walczyli o prawa ludzi LGBT, środowisk LGBT - to jest jakiś absurd".

- Dla tych środowisk nie ma już żadnych świętości w Polsce - stwierdził Sasin.

- Zaczęło się od profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej, dzisiaj jest profanacja czynu powstańczego - Powstania Warszawskiego. Strach pomyśleć do czego to wszystko doprowadzi - kontynuował wicepremier.

Sasin wskazał, że pocieszające jest to, że większość społeczeństwa reaguje negatywnie na tego typy dziuałania.

- To jednak nas Polaków oburza i bardzo dobrze, bo powinniśmy być oburzeni wtedy, kiedy święte dla nas symbole, czy to religijne, czy to patriotyczne są szargane, w ten właśnie sposób jest próba zaprzęgnięcia ich do szerzenia właśnie ideologii LGBT. To nie może być w żaden sposób akceptowane i my będziemy na pewno zawsze w tych sytuacjach zdecydowanie reagować - mówił Sasin.

- Jest wolność słowa, jest wolność wyrażania ekspresji, ale to nie zwalnia nas z tego, aby wyraźnie powiedzieć, że pewnych granic przekraczać po prostu się nie powinno - dodał. 

 

Czytaj także:

Obrzydliwa prowokacja posła PO. Zbezcześcił symbol Polski Walczącej

Źródło: TVP1

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze