Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sasin: Mateusz Morawiecki mógłby sprawować funkcję premiera

M.N. 9:34 6 grudnia 2017
Telewizja Republika
– Wicepremier Mateusz Morawiecki to człowiek, który mógłby funkcję premiera sprawować - mówił w środę w Radiowej Jedynce poseł PiS Jacek Sasin. – Dopóki nie ma decyzji, kto będzie premierem przez następne dwa lata, to każdy scenariusz jest możliwy – zaznaczył.

Zdaniem Sasina decyzja o tym, kto będzie premierem przez następne dwa lata zostanie niedługo podjęta. – Dyskusja na ten temat w PiS trwa, padło również to nazwisko Mateusza Morawieckiego jako potencjalnego kandydata - powiedział poseł.

– Trudno się temu dziwić, skoro w tej drugiej kadencji PiS chce szczególny nacisk położyć na gospodarkę – ocenił. Poseł podkreślił, że Mateusz Morawiecki to "człowiek o wielkim dorobku".

– Za kadencji Morawieckiego jako ministra rozwoju i finansów obserwujemy w Polsce niezwykły sukces, o czym świadczy m.in. rozwój gospodarczy. To wszystko wskazuje, że to jest człowiek, który oczywiście mógłby taką funkcję premiera - trudną, zaszczytną, z wielkimi wyzwaniami - sprawować"- ocenił poseł PiS.

– Obóz rządzący chce, aby kolejne dwa lata były pod hasłem przyspieszonego rozwoju. Trudno się dziwić, że w tym kontekście pojawia się nazwisko Mateusza Morawieckiego jako kandydata na premiera, ale decyzje przed nami - podkreślił. Jak dodał, dopóki takich decyzji nie ma, to każdy scenariusz jest możliwy.

Źródło: Polskie Radio, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze