Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sasin: jest plan rekompensat za wzrosty cen prądu w 2020 roku

K.B. 9:06 2 stycznia 2020
Ministerstwo Aktywów Państwowych planuje rekompensaty dla gospodarstw domowych za wzrost cen energii elektrycznej w 2020 r. - poinformował szef tego resortu Jacek Sasin.

Sasin oświadczył w czwartek w Radiu ZET, że MAP "dopracowuje szczegóły" projektu ustawy o rekompensatach dla gospodarstw domowych za wzrost cen energii elektrycznej w 2020 r.

 

"Myślę, że w ciągu kilku tygodni projekt ten trafi do parlamentu" - dodał. Sasin podkreślił, że chodzi o rekompensaty, czyli późniejszy zwrot większych wydatków, który będzie "realizowany po zakończeniu roku (2020 - PAP)". Takie rekompensaty będą mogły zostać wypłacone, gdy będzie wiadomo, ile konkretne gospodarstwo domowe w 2020 r. dopłaciło - wyjaśnił minister.

 

Jak dodał, "zastanawiamy się nad mechanizmem, by w trakcie roku dać taką zaliczkę na rekompensatę, a potem rozliczyć całość po końcu roku". Zastrzegł, że byłoby to skomplikowane i nie wiadomo, czy uda się to zrobić.

 

Prezes URE zatwierdził dotychczas taryfy na 2020 r. trzech z czterech największych sprzedawców energii elektrycznej. Przewidują one średnio 12 proc. wzrost cen.

 

Sasin pytany, czy na rekompensaty będą mogli liczyć odbiorcy, którzy nie korzystają z taryf, tylko ofert wolnorynkowych, stwierdził, że nie odpowie teraz na to pytanie. "Będą mógł o tym mówić, kiedy będziemy mieli gotowy projekt. Nie chcę w tej chwili robić takich zapowiedzi" - oświadczył.

Źródło: IAR, media, Twitter, Radio Zet

Wczytuję ocenę...
TAGI: Sasin, prąd


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze