Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Saryusz-Wolski: polsko-niemieckie relacje są na kolizyjnym kursie

ASy 8:22 25 listopada 2020
saryusz-wolski.pl
Pierwszym gościem poranka w Telewizji Republika był Jacek Saryusz-Wolski

- Tu nie ma możliwości kompromisu. Albo jest szantaż albo go nie ma. Druga strona musi się z niego wycofać. Dalszy ciąg nastąpi z prezydencją portugalską i słoweńską, a nie niemiecką, która nas oszukała - mówił o budżecie unijnym europoseł.

- Polska nie tylko ma zabezpieczone pieniądze. Porozumienie nastąpi w nowym roku, budżet może być przedłużany na kolejne lata - dodał.

 Na pytanie jaka data jest teraz najważniejsza w perspektywie rozwoju tej kwestii Wolski odparł:

- Czekamy na czwartek, Morawiecki będzie rozmawiał z Orbanem i razem będą omawiać sprawy budżetu. Nie sądzę jednak, żeby przyniosło to zamierzony skutek.

Europoseł odniósł się także do stosunków Polski z Niemcami:

- Polsko-niemieckie relacje są na kolizyjnym kursie. Chcą przeprowadzić wbrew nam i ponad nami projekt Nord Stream 2. Stosunki są napięte nie z naszej woli.

- Jeżeli ktoś nas napada w sensie wojny psychologicznej i informacyjnej, to musi się liczyć z odpowiedzią i twardym "nie". A wtedy można spodziewać się wszystkiego najgorszego - nadmieniał.

- W zasadniczych sprawach nie mamy powodu się obawiać. Polska w tym przypadku musi współpracować z każdym prezydentem. Obecność militarna USA jest potwierdzana przez kolejne władze. Główne interesy są potwierdzone, strategicznie jest to sojusz - odparł na koniec rozmowy Jacek Saryusz-Wolski.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze