Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Saryusz-Wolski po wizycie Macrona: Słowa nie są ważne. Chodzi o fakty. Francja jest mistrzem uwodzenia

as 8:04 4 lutego 2020
TELEWIZJA REPUBLIKA
– Pojawiły się tutaj gesty pojednania, natomiast tutaj słowa nie są ważne, chodzi o fakty. Francja jest mistrzem operacji uwodzenia, rzucania uroku na drugą stronę. Nie w tym odpowiedź - mówił w rozmowie z Aleksandrem Wierzejskim w poranku Telewizji Republika europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski.

Redaktor Wierzejski zapytał, czy możemy spodziewać się nowego otwarcia francusko-polskiego po wizycie prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Polsce.

– Tego nie wiemy. Jest to komunikowane przez stronę francuską, jako próba pojednania z Polską. Czy tak jest naprawdę? Zobaczymy. Poznamy po faktach. Na dzisiaj te deklaracje wyglądają tak, że Francja chce zbliżenia gospodarczego i szukamy punktów stycznych, tam gdzie można. Tych obszarów jest jednak mało, bo w wielu sprawach zdecydowanie się od siebie różnimy - tłumaczył Jacek Saryusz-Wolski.

– Ponadto Francja jednocześnie mówi, że te obszary w których Polskę atakowała, to będzie to robiła, ale przez Brukselę, zasłaniając się unijnymi instytucjami. To nie jest dobra wiadomość dla Polski - ocenił europoseł.

– Nam chodzi o to, żeby Francja przestała używać instytucji brukselskich do atakowania Polski - zaznaczył.

– To nieprawda, że to instytucje unijne nas atakują, bo wiemy, że te ataki są z autorstwa Francji i Niemiec - dodał polityk Prawa i Sprawiedliwości.

– Zawsze po konferencjach prasowych na których Polska była atakowana przez unijne instytucje, następnie występowali ministrowie ds. europejskich z Francji oraz Niemiec - zauważył rozmówca Aleksandra Wierzejskiego.

– Pojawiły się tutaj gesty pojednania, natomiast tutaj słowa nie są ważne, chodzi o fakty. Francja jest mistrzem operacji uwodzenia, rzucania uroku na drugą stronę. Nie w tym odpowiedź - podkreślił Jacek Saryusz-Wolski.

– Myślę, że Polska wyrosła już z tego oczarowania francuskim pięknosłowiem, i teraz będziemy tylko poszukiwali faktów - mówił.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze