Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Saryusz-Wolski o wyroku TSUE: To uzurpacja kompetencji

AS 18:14 5 listopada 2019
Telewizja Republika
– - Wydaję mi się, że na dzisiaj, ale też nie trzeba grzeszyć nadmierną pewnością siebie, że kandydat obozu rządzącego, prezydent Andrzej Duda ma największe szanse - powiedział w programie Telewizji Republika europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.

Jacek Saryusz Wolski skomentował wyrok TSUE. – Jest to dziwaczna sytuacja, ponieważ abstrahując od tego, że wymiar sprawiedliwości nie jest kompetencją prawa unijnego i jest to przekraczanie kompetencji, to  est to sądzenie w sprawie której nie ma - stwierdził.

 – Jakby chodziło tylko o to, żeby Polskę nękać, molestować, wizerunek polski psuć w sprawie której nie ma. W normalnym systemie sprawa, której nie ma, zostaje umorzona - dodał polityk.

 – Chodzi o to, żeby zrobić ten precedens w prawodawstwie unijnym, żeby móc w takiej kompetencje wnikać - powiedział europoseł.

 – Poza tym nie ma to kompletnie sensu, jedynie poddaje to w wątpliwość powagę i autorytet trybunału. - ocenił Jacek Saryusz-Wolski.

– Tu mamy klarownie do czynienia z rozszerzającą interpretacją, uzurpacją kompetencji, które nie leżą w kompetencji Unii Europejskiej - powiedział polityk.

– Sądząc z badań opinii publicznej szanse na wygraną są raczej niewielkie, słabe, jakkolwiek by tego nie określić i według również podobno tajnego badania zleconego przez samego Donalda Tuska podobno też - powiedział Jacek Saryusz-Wolski komentując szanse Donalda Tuska, gdyby ten ewentualnie wystartował w wyborach prezydenckich. 

 – Wydaję mi się, że na dzisiaj, ale też nie trzeba grzeszyć nadmierną pewnością siebie, że kandydat obozu rządzącego, prezydent Andrzej Duda ma największe szanse - dodał.

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze