Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sankcje za otrucie Nawalnego? Kreml "nie widzi powodów"

JJ 14:46 3 września 2020
Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta Rosji, Władimira PutinaFot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV REKLAMA
Rzecznik prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, Dmitrij Pieskow odniósł się w czwartek do reakcji Zachodu na otrucie rosyjskiego dysydenta Aleksieja Nawalnego.

Opozycjonista był początkowo hospitalizowany w Omsku. Tamtejsi lekarze przekonywali, że Nawalny nie został otruty. Innego zdania są lekarze niemieccy. 

Władze RFN wydały wczoraj komunikat, że Aleksiej Nawalny, tak jak w 2018 r. Siergiej Skripal, został otruty nowiczokiem. Sprawa Nawalnego wywołała bardzo radykalną reakcję Berlina, który dotychczas starał się raczej nie drażnić Moskwy. Na Zachodzie zaczęto mówić nawet o wstrzymaniu budowy drugiej nitki Nord Stream. 

Do tych wypowiedzi odniósł się rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. 

– Kreml nie widzi powodów do nakładania sankcji na Rosję ze względu na stan zdrowia Aleksieja Nawalnego. Nie rozumiemy, co tu może być przyczyną jakichkolwiek sankcji – oświadczył.

Rzecznik Władimira Putina podkreślił, że Rosja nie akceptuje „języka sankcji” i „w tym wypadku” Kreml nie rozumie przyczyn dyskutowania o restrykcjach.

Apele o wstrzymanie budowy Nord Stream 2 Dmitrij Pieskow ocenił jako „emocjonalne, ale nie oparte na konkretnych faktach”.

Nord Stream 2 rzecznik Kremla określił jako "projekt komercyjny".

 

 

Źródło: Polskie Radio, IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze