Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Samorządy dementują słowa R. Trzaskowskiego o problemach ws. 500+

M.N. 16:16 1 października 2019
Wikimedia Commons
Rafał Trzaskowski powiedział, że winę za niewypłacanie świadczeń 500+ ponosi rząd, który nie przekazuje stolicy wystarczających środków. Wskazał, że problem dotyczy wszystkich samorządów. Te jednak zaprzeczają, że mają trudności z wypłatami.

Portal money.pl cytuje rzecznika wrocławskiego Urzędu Miejskiego, Arkadiusza Filipowskiego. - U nas ten problem w ogóle nie istnieje - poinformował pracownik magistratu.

Również rzecznik prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz zaznacza, że pieniądze są wypłacane na bieżąco. Daniel Stenzel dodał jednak, że jest zaznajomiony z problemem, ponieważ „niektóre miasta pytają w Gdańsku o te sprawy” - podaje money.pl.

– Od roku 2016 do chwili obecnej środki finansowe z budżetu państwa były przekazywane beneficjentom świadczenia w terminach wynikających z przepisów ustawowych, czyli raz w miesiącu za dany miesiąc – poinformowała portal gazeta.pl Joanna Żabierek, rzeczniczka poznańskiego urzędu miasta.

Dodała jednak, że pewnym problemem jest "brak planu finansowego". - Te pieniądze kapią jak z kroplówki, w różnych transzach - powiedziała portalowi. Gazeta.pl informuje również, że problemów nie mają magistraty w Lublinie czy Stalowej Woli. Z kolei na przelew środków oczekuje Łódź.

Źródło: Polskie Radio, IAR, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze