Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Samochód ciężarowy wjechał pod pociąg. Kierowca nie żyje

AR 11:22 26 stycznia 2021
Do wypadku doszło we wtorek około godz. 7.40. Z niewiadomych przyczyn kierowca samochodu ciężarowego wjechał pod pociąg.PAP
Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w pobliżu miejscowości Chociszewo (Lubuskie) samochód ciężarowy wjechał pod pociąg osobowy. W wypadku zginął kierowca ciężarówki. Podróżnym i obsłudze pociągu nic się nie stało – poinformował rzecznik lubuskich strażaków Dariusz Szymura.

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 7.40. Z niewiadomych przyczyn kierowca samochodu ciężarowego wjechał pod pociąg relacji Zbąszynek – Gorzów Wlkp. - przekazał rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe SA Mirosław Siemieniec.

- Pociągiem jechało siedmiu pasażerów i dwie osoby obsługi. Żadna z tych osób nie odniosła obrażeń. Kierowca ciężarówki jechał sam. Przybyły lekarz stwierdził jego zgon. Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej – powiedział Szymura.

Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu poinformowała, że do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe na drodze dojazdowej do jednej z firm. W wyniku uderzenia pociągu kabina ciężarówki została całkowicie zniszczona. Obecnie pod nadzorem prokuratora trwa ustalanie okoliczności wypadku.

Jak dodał Siemieniec, przejazd był właściwie zabezpieczony i była zapewniona dobra widoczność, a znaki informowały o skrzyżowaniu kolejowo-drogowym i wymogu zachowania szczególnej ostrożności.

Ruch na linii Zbąszynek – Gorzów Wlkp. jest czasowo wstrzymany. Zostanie wznowiony po zakończeniu działań przez służby. Do tego czasu między Zbąszynkiem a Lutolem Suchym wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Podróżnym w pociągach oraz na stacjach na bieżąco przekazywane są komunikaty o aktualnej sytuacji na linii. 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze