Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Salvini po spotkaniu z Kaczyńskim: Przyszły europarlament będzie zupełnie inny

AS 19:13 9 stycznia 2019
Twitter
- Rozpoczęliśmy wymianę poglądów na temat przyszłej współpracy w nowym Parlamencie Europejskim - powiedział wicepremier Włoch i szef prawicowej Ligi Matteo Salvini po rozmowie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w Warszawie.

- Przyszły europarlament - przekonywał Salvini na konferencji prasowej w ambasadzie Włoch - będzie "zupełnie inny" niż ten obecny, zdominowany przez dwie główne partie (Europejska Partia Ludowa oraz Partia Europejskich Socjalistów).

Matteo Salvini określił swoje spotkanie z Kaczyńskim jako "długie, pozytywne i konkretne". - Rozmawialiśmy na temat Europy przyszłości, na temat tego, jak nadać sens marzeniu europejskiemu, które zostało stłamszone przez biurokrację w ostatnich latach - mówił włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych.

Wśród tematów swojej rozmowy z liderem polskiej partii rządzącej wymienił również wartości, rodzinę oraz sytuację młodych.

- Zgodziliśmy się co do tego, że jeżeli w budżecie europejskim na przyszłe lata będzie mniej środków dla rybołóstwa i dla rolnictwa we Włoszech i w Polsce, to nam się to nie będzie podobało - dodał polityk.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze