Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Salvini mocno: migranci na statkach u wybrzeży Malty to nie nasza sprawa

AS 15:36 8 stycznia 2019
Twitter
Włoski wicepremier Matteo Salvini powiedział, że problem migrantów na dwóch statkach znajdujących się od wielu dni u wybrzeży Malty nie dotyczy Italii. Dziś przedstawiciel Włoch zabierze głos w tej sprawie na spotkaniu ambasadorów krajów członkowskich w Brukseli.

Matteo Salvini powtórzył, że Włochy nie przyjmą migrantów z obu statków zagranicznych organizacji pozarządowych. - Nie rozumiem. Kilkuset migrantów przypłynęło do Włoch w grudniu i był to słusznie problem włoski. Gdy 49 osób przypływa na Maltę na niemieckim i holenderskim statku, to też ma być problem włoski? - pytał włoski wicepremier.

Komisja Europejska negocjuje w tej sprawie z krajami członkowskimi. Jak podają włoskie media - powołując się na źródła w Brukseli - osiągnięto wstępne porozumienie, ale Malta mimo tego nie godzi się na przyjęcie tych statków. Ma się domagać, by kraje unijne rozdzieliły między siebie również 250 migrantów z trzech statków, którym Malta udzieliła schronienia w ubiegłym tygodniu. W niedzielę z apelem o rozwiązanie problemu migrantów na statkach u wybrzeży Malty zwrócił się papież Franciszek.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze