Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sakiewicz: Skrajny cynizm liderek, chcą zbudować pozycję polityczną i dorobić się. Protesty będą wygasać

Dawid Włodkowski 17:41 29 listopada 2020
Sakiewicz: Skrajny cynizm liderek, chcą zbudować pozycję polityczną i dorobić się.fot. Adam Zawadzki, TV Republika
Strajk Kobiet przeprowadził kolejne protesty w Warszawie, w wyniku których policja zatrzymała 11 osób, stworzono 450 specjalnych notatek do Sanepidu i wylegitymowano ponad 900 osób. Doszło do przypadków naruszenia nietykalności funkcjonariuszy policji. Portal TV Republika poprosił o komentarz w tej sprawie redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" red. Tomasza Sakiewicza.

Redaktor Tomasz Sakiewicz skomentował agresywne zachowania w trakcie Strajku Kobiet.

- Mamy do czynienia ze skrajnym cynizmem liderek Strajku Kobiet. Chcą zbudować na protestach swoją pozycję polityczną i dorobić się finansowo. Najgorsze jest jednak to, że nakręcają spiralę silnych emocji, czasem wręcz przemocy, na którą dają się nabrać niektórzy młodzi ludzie - stwierdził redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.

Portal TV Republika dopytał publicystę jaka przyszłość czeka tzw. Strajk Kobiet.

- Uważam, że powstanie z tego mała, ale ekstremistyczna organizacja. Będą próby eskalowania wydarzeń, wspierane przez zagranicę, ale Strajk Kobiet nie osiągnie sukcesu. Niektórzy politycy opozycji już zaczynają się odżegnywać od tych demonstracji.

zaz_670_01

W końcu zadaliśmy pytanie jakim poparciem w polskim społeczeństwie cieszą się te protesty.

- Polacy mają różne poglądy i mają do tego prawo. Agresywne zachowania uczestników Strajku Kobiet powodują jednak, że Strajk Kobiet nie uzyska wielkiego poparcia społecznego. To inicjatywa, która ma ograniczone możliwości - podsumował red. Tomasz Sakiewicz.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze