Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sakiewicz: Prezydent ograł PO totalnie. Olczyk: Finezyjnie złapał Senat w pułapkę

mk 21:23 20 sierpnia 2015
telewizja republika
– Prezydent ograł PO totalnie. Myślę, że w PO jest teraz dzika panika – mówił w „Politycznym podsumowaniu dnia” prezes TV Republika i redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz. – Prezydent finezyjnie złapał Senat w pułapkę – oceniła z kolei Eliza Olczyk z tygodnika Wprost.

– Z politycznego punktu widzenia Senat nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji, Senat, czyli PO – mówiła Olczyk. Jak wyjaśniała, jeżeli Senat się zgodzi na referendum, to będzie prezent dla PiS-u, a jeśli Senat się nie zgodzi, to PiS będzie mógł robić kampanię pod hasłem „jeśli mają być załatwione ważne sprawy, to głosujcie dla nas”.

 

– PO nic nie zrobi. Obie sytuacje są korzystne dla PiS-u. Prezydent finezyjnie złapał Senat w pułapkę – oceniła dziennikarka.

 

– Wydaje mi się, że Senat mimo wszystko się nie zgodzi, bo PO nie będzie chciała poprzeć postulatów proponowanych przez pisowskiego prezydenta, mimo że to postulaty obywateli – ocenił z kolei Tomasz Sakiewicz. – Prezydent ograł PO totalnie. Myślę, że w PO jest teraz dzika panika – podkreślał redaktor naczelny Gazety Polskiej i prezes Telewizji Republika.

 

Olczyk zauważyła też, że PO chce wrócić do pomysłu uprawiania polityki na konflikcie z PiS-em. – Widać to choćby w kampanii bilbordowej – stwierdziła.

 

Sakiewicz zauważył, że dość łatwo osiągnąć 50 proc. frekwencji w referendum organizowanym przy okazji wyborów parlamentarnych, natomiast 6 września nie będzie to możliwe.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze