Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sakiewicz: Polska to fantastyczne miejsce! Musimy o tym mówić

AS 18:40 3 maja 2018
Telewizja Republika
– Niesiemy ze sobą Polskę, niesiemy ze sobą radość niepodległości, wolności, ale też tego, że Polska to fantastyczne miejsce na ziemi i lepszego nie ma - powiedział Tomasz Sakiewicz podczas Festynu Rodzinnego z okazji 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Przybył na Festyn Rodzinny z okazji 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja przywitał redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Prawa i Sprawiedliwości - Jarosław Kaczyński. 

– Zostaliście przywiedzeni na wielkie pokuszenie, pogoda taka, że chce się wyjechać, weekend najdłuższy chyba w historii nowoczesnej Europy, a jeszcze w dodatku władza kusi was "500 plus", żebyście mieli gdzie i za co wyjechać – żartował Tomasz Sakiewicz.

– Ważne, że są tacy, którzy chcą dziś z nami świętować, śpiewać. Ta tradycja jest ważna. Jest transmitowana nie tylko przez media, ale też przez inne organizacje. Nauczyli się od nas śpiewać, cieszyć się w to wielkie święto, rozdają śpiewniki. To wszystko wzięło się stąd, z Placu Teatralnego. Fakt, że podejrzeliśmy to w Krakowie, wcześniej lokalnie mieli taką tradycję, ale dzisiaj jest to miejsce, z którego promieniuje na całą Polskę, ale nie tylko – również na miejsca, w których są Polacy. Dzisiaj już śpiewamy wszystkie zwrotki hymnu, a jeszcze do niedawna Polacy mieli z tym problem. To też dzięki temu, że nauczyliśmy się śpiewać – ci, którzy nie mieli tej szansy w szkole, uczą się na naszych koncertach - podkreślił redaktor naczelny ,,Gazety Polskiej'' i ,,Gazety Polskiej - codziennie''. 

– Niesiemy ze sobą Polskę, niesiemy ze sobą radość niepodległości, wolności, ale też tego, że Polska to fantastyczne miejsce na ziemi i lepszego nie ma. Musimy o tym opowiedzieć w pieśni, w naszych oklaskach i naszej radości - dodał. 

Źródło: niezalezna

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze