Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sakiewicz o zatrzymaniach CBA: Politycy KO nie będą bronić Giertycha

Joanna Jaszczuk 15:11 15 października 2020
CBA zatrzymało Romana G., byłego posła, obecnie adwokata, a także biznesmena Ryszarda K.Fot. PAP/Marcin Bielecki
W rozmowie z Portalem TV Republika redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz odniósł się do dzisiejszego zatrzymania przez CBA Romana G., byłego posła, obecnie adwokata, a także biznesmena Ryszarda K. Jak wskazał dziennikarz, sprawa Ryszarda K. nie jest nowa, najprawdopodobniej jednak pojawiły się nowe wątki.

– Ta sprawa ma już prawdopodobnie drugą odsłonę. Kiedy pojawiła się po raz pierwszy, w 2009 r., dotyczyła jednej spółki i samego Ryszarda K., jednak nie pojawiało się w niej nazwisko Romana G. - wspomniał redaktor Sakiewicz. 

 Nasz rozmówca podkreślił, że Ryszardowi K. udało się wówczas uniknąć kary. W jaki sposób?

– Część paragrafów, które dotyczyły jego sprawy, po prostu przestano uważać za przestępstwo. Było to w okresie rządów Platformy Obywatelskiej - podkreślił naczelny "Gazety Polskiej". 

– Dziś ta sprawa wróciła, więc prawdopodobnie dopatrzono się innych przestępstw związanych z tą sprawą. Dziesiątki milionów złotych na szkodę spółki akcyjnej – myślę, że może to być naprawdę ciekawy materiał - dodał publicysta, który podkreślił, że, tak jak napisano w komunikacie CBA, "sprawa jest rozwojowa", a nawet "bardzo rozwojowa". 

Pytany, czy tak jak bywało wcześniej z zarzutami wobec innych osób sympatyzujących lub związanych z PO, politycy Koalicji Obywatelskiej również Romana Giertycha będą "bronić jak niepodległości", redaktor Sakiewicz odpowiedział: – Nie, moim zdaniem nie będą go bronić.

 

Źródło: Portal TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze