Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sakiewicz o sowieckiej doktrynie, którą stosuje Putin. "Właściwy atak dopiero nastąpi"

K.B. 11:16 2 stycznia 2020
Putin stosuje starą sowiecką doktrynę „rozpoznania bojem” - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz, odnosząc się do skandalicznych słów prezydenta Rosji o Polsce.

Okazało się jednak, że nikt Putina nie bronił. Teraz już wie że musi wysłać albo dużą armię albo znalazł słabe punkty. Właściwy atak dopiero nastąpi

- mówił Sakiewicz.

Podkreślił, że „Putin ma plan inwazji propagandowo-informacyjnej, za którą mogą pójść działania dyplomatyczne”. „Pokazuje swojemu społeczeństwu, że Rosja jest w uderzeniu i genialnie odwraca uwagę od bardzo złej sytuacji w kraju” - dodał.

Pamiętajmy, że spadek poparcia dla przywódców Rosji, szczególnie sowieckich, kończył się przeważnie na ich gardle, gwałtownej chorobie itp.

- przywołał.

W ubiegłym tygodniu prezydent Rosji skrytykował wrześniową rezolucję Parlamentu Europejskiego dotyczącą wybuchu II wojny światowej. Władimir Putin wyraził m.in. pogląd, że przyczyną II wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, lecz pakt monachijski z 1938 r. Podkreślił też wykorzystanie przez Polskę układu z Monachium do realizacji roszczeń terytorialnych dotyczących Zaolzia. Przekonywał m.in., że we wrześniu 1939 r. Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i w tym kontekście "niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał".

Źródło: niezależna.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze