Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sakiewicz: Jeżeli samolot zniszczyła eksplozja - na co wszystko wskazuje - to mieliśmy do czynienia z zamachem terrorystycznym

RO 9:27 3 sierpnia 2020
Tomasz Sakiewicz w Telewizji RepublikaTelewizja Republika
Dzisiejszym gościem w programie ,,Polska na dzień dobry’’ był Tomasz Sakiewicz . Rozmowa dotyczyła m.in. obchodów 76. rocznicy Powstania Warszawskiego.

W ubiegły weekend obchodziliśmy 76. rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak możemy skomentować to co działo się 1 sierpnia ?

- Wszędzie było bardzo uroczyście i wzruszająco. Mimo pandemii koronawirusa Polska stanęła, ludzie się zatrzymali. Śpiewaliśmy piosenki, uczestniczyli w tym Powstańcy, którzy jeszcze żyją. To jest wspaniała tradycja, która sprawia, że Powstanie z roku na rok pamięć jest silniejsza i większa – powiedział Tomasz Sakiewicz.

O obchodach Powstania Warszawskiego mówi się na całym świecie. Pokazuje się zdjęcia, czy też nagrania z tego, jak to wygląda u nas w Polsce, jak Polacy oddają hołd. Wokół ronda Dmowskiego pojawiły się tęczowe flagi. Czy to był dobry czas na przypominanie o swojej ideologii?

- Gdyby oni chcieli obchodzić rocznicę Powstania i uczcić Powstańców to może nie było to do końca stosowne. To była opozycja. Chwilę wcześniej mieliśmy wydarzenie, w którym zniesławiono bardzo związaną z Powstaniem Warszawskim figurę Chrystusa. Później ci ludzie z tęczowymi flagami obrażali Powstańców. Im chodzi o to, żeby zrobić coś w opozycji do Powstania – dodał Sakiewicz.

11 osób zostało zatrzymanych, a wylegitymowano 45 osób. Jaka to będzie nauczka na następny raz? Czy nie możemy chociaż na jeden dzień się zjednoczyć i oddać hołd Bohaterom Powstania?

- Tu jest istotne potępienie opinii publicznej dla zakłócania tych obchodów, dla obrażania tych, którzy chcą uczestniczyć w tych obchodach. To, że grupka osób się źle zachowuje to nie oznacza, że wszędzie to się zdarza. Zawsze są ludzie, którzy nie potrafią się zachować – mówił redaktor.

W programie ,,Polityczna kawa’’ w weekend padły bardzo ważne informacje. Antoni Macierewicz mówi o tym, że znaleziono fragmenty materiałów wybuchowych na częściach ciała jednego z pasażerów samolotu, w którym zginęły dziesiątki ludzi z Polski, w tym najważniejsze osoby w państwie z parą prezydencką na czele. Jakie to światło rzuca na kolejne wydarzenia katastrofy smoleńskiej.

- Dużo więcej faktów jest w filmie, który emitowaliśmy o 19.10 wczoraj. Jeżeli chodzi o ten dowód z badań. Ślady materiałów wybuchowych były nie tylko na fragmentach ciał, ale były obecne na siedzeniach samolotu. Metoda, którą badano to jest metoda wielokrotnego sprawdzania. Potwierdzano te badania różnymi metodami i w różnych warunkach. Ślady materiałów wybuchowych znaleziono w dziesiątkach miejsc. Tak samo badanie dotyczące wyrwanych drzwi samolotu. Badania absolutnie wykluczają, żeby te drzwi mogły być wyrwane w wyniku uderzenia samolotu o ziemię. Te drzwi zostały wyrwane potężnym wybuchem od środka. I jest wiele takich śladów, jak znalezienie znaczących części samolotu przed tą słynną pancerną brzozą, co oznacza tylko jedno. Samolot został uszkodzony i zaczął się rozsypywać wcześniej, więc nie zniszczyła go brzoza, ani żadne późniejsze wydarzenia – powiedział Sakiewicz.

Kto powinien ponieść konsekwencje za katastrofę smoleńską?

- Tu winnych jest wielu, bo jedno to są ci, którzy doprowadzili do katastrofy, a drudzy ją spowodowali. Jeżeli samolot zniszczyła eksplozja, a wszystkie dowody na to wskazują to mieliśmy do czynienia z zamachem terrorystycznym. Pytanie tylko na jakim poziomie, czy państwowym, czy międzypaństwowym. Na to nie ma w tej chwili odpowiedzi, natomiast są odpowiedzi na to jak doszło do katastrofy i na to możemy bardzo szczegółowo przeczytać.

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze