Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sakiewicz bez ogródek: Izba dyscyplinarna ma obowiązek zawiesić wszystkich sędziów, którzy dziś złamali konstytucję

M.N. 20:41 23 stycznia 2020
Telewizja Republika
Izba dyscyplinarna ma obowiązek z urzędu zawiesić wszystkich sędziów, którzy dziś złamali konstytucję - napisał na Twitterze redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Tomasz Sakiewicz.

Nienależyta obsada sądu występuje wtedy, gdy w składzie sądu znajduje się osoba wyłoniona na sędziego przez Krajową Radę Sądownictwa w obecnym składzie - wynika z czwartkowej uchwały Izb Karnej, Cywilnej i Pracy Sądu Najwyższego. Uchwała nie ma zastosowania do orzeczeń wydanych przez sądy przed dniem jej podjęcia.

 

Izba dyscyplinarna ma obowiązek z urzędu zawiesić wszystkich sędziów, którzy dziś złamali konstytucję. Właśnie dla przestrzegania prawa, szczególnie w takich sytuacjach, została powołana - napisał na Twitterze Tomasz Sakiewicz.

 

Sprawa została zainicjowana wnioskiem Małgorzaty Gersdorf, która przedstawiła trzem Izbom zagadnienie prawne odnoszące się do rozstrzygnięcia rozbieżności w orzecznictwie Sądzie Najwyższym, dotyczących udziału w składach sędziowskich osób wyłonionych przez Krajową Radę Sądownictwa w nowym składzie i statusu takich sędziów.

Źródło: Twitter, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze