Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sąd w Myanmarze skazał 2 dziennikarzy Reutersa na 7 lat więzienia. "Nie zrobiłem nic złego ... Wierzę w sprawiedliwość, demokrację i wolność"

PR 10:06 3 września 2018
twitter.com/CBSNews
W poniedziałek sędzia z Myanmaru uznał dwóch dziennikarzy Reutersa za winnych naruszenia ustawy o tajemnicach państwowych. Jak uznał sąd w Rangunie, dziennikarze nielegalnie weszli w posiadanie dokumentów państwowych. Żaden ze skazanych nie przyznał się do winy. Obaj, zostali skazani na siedem lat więzienia.

 

Dwaj dziennikarze agencji Reutera zostali w poniedziałek usłyszeli wyroki siedmiu lat pozbawienia wolności za nielegalne wg sądu wejście w posiadanie dokumentów państwowych. Żaden ze skazanych nie przyznał się do winy.

Zdaniem sądu 28-letni Kyaw Soe Oo i 32-letni Wa Lone uzyskali dostęp do tych dokumentów podczas gromadzenia informacji na temat sytuacji muzułmańskiej mniejszości Rohingja, za co zostali aresztowani w grudniu 2017 roku.

Na poczet kary zaliczono im czas spędzony w areszcie. 

- To wielki krok do tyłu w procesie demokratyzacji Birmy (obecnie Myanmar - przyp.red.), który nie da się pogodzić z rządami prawa ani wolnością słowa i wymaga pilnego skorygowania przez rząd birmański - oświadczył szef agencji Reutera Stephen Adler w reakcji na wydany wyrok.

"Nie obawiam się", powiedział po wydaniu wyroku Lone, jeden z dwóch skazanych dziennikarzy. 

- Nie zrobiłem nic złego ... Wierzę w sprawiedliwość, demokrację i wolność - oznajmił Lone.

Z informacji przekazanej przez agencję Reuters wynika, że na sprawę zareagowała już UE. Domaga się natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia dwóch osadzonych w więzieniu dziennikarzy.

Źródło: reuters, CBSNews

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze