Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sąd podjął decyzję ws. zabójstwa w szkole w Wawrze. Emil B. będzie odpowiadał jak dorosły

K.B. 19:41 9 października 2019
pixabay
Jak dowiedział się reporter RMF FM, Emil B. podejrzany o śmiertelne zranienie nożem 16-letniego kolegi w szkole w warszawskim Wawrze będzie odpowiadał jak dorosły.

Uzasadnienie decyzji sądu ma być sporządzone w ciągu dwóch tygodni. Na razie sąd ogranicza się do stwierdzenia, że spełnione zostały warunki kodeksu, by 15-latek odpowiadał przed prokuraturą, czyli jak dorosły.

– Stopień rozwoju i warunki i właściwości osobiste pozwalały na pociągnięcie go do odpowiedzialności na zasadach ogólnych - mówił sędzia Marcin Kołakowski, rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

Do ataku w warszawskiej szkole podstawowej im. Króla Maciusia I w warszawskim Wawrze doszło 10 maja w czasie przerwy. Napastnik i ofiara chodzili do innych klas. Nieoficjalnie mówiło się, że uczniowie pokłócili się o długi za dopalacze. 

Po zabójstwie prokuratura zwróciła się do sądu o to, by to ona prowadziła śledztwo wobec nieletniego. Sąd na to przystał, jednak zażalenie złożyła rodzina napastnika. Teraz sąd to zażalenie odrzucił, więc sprawa wraca do prokuratury. 
Źródło: RMF FM, Media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze