Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sąd: Lis musi sprostować nieprawdziwe informacje na temat Glińskiego

JJ 10:36 19 maja 2020
Youtube
Stołeczny Sąd Okręgowy nakazał redaktorowi naczelnemu tygodnika „Newsweek Polska” sprostowanie nieprawdziwych informacji na temat działalności wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego.

Resort kierowany przez Glińskiego poinformował w komunikacie, że chodzi o jeden z artykułów z września ubiegłego roku, zatytułowany „Minister kontra artyści”. Autor wyraża w nim opinię, że minister kultury i dziedzictwa narodowego„firmuje morderczą dla artystów rewolucję kulturalną PiS”.

Ministerstwo wskazuje, że w artykule są zawarte cztery nieprawdziwe informacje, które sąd nakazał tygodnikowi Lisa sprostować.

Jak podaje ponadto MKiDN, Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że sprostowanie przesłane przez resort do redakcji tygodnika „było rzeczowe i zasadne, a odmowa jego publikacji – nieuzasadniona”.

Ministerstwo wyraża przy tym satysfakcję z tego orzeczenia, które, jak podkreślono, „realizuje jedno z podstawowych praw społeczeństwa w demokratycznym państwie prawnym, czyli prawo do otrzymywania rzetelnej informacji dziennikarskiej”.

Wyrok nie jest prawomocny.

 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze