Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rzymkowski: PO i Nowoczesna ścigają się o to kto będzie większym lewakiem na scenie politycznej

pmb 21:18 15 stycznia 2018
fot. Telewizja Republika
– Platforma Obywatelska deklarowała się czy za czasów Donalda Tuska czy za czasów Grzegorza Schetyny, że jest partią chadecką. Partia chadecka nie może optować za projektem ustawy, który chociażby przewidywał dwa lata więzienia za nazwanie aborcji po imieniu czyli zabijaniem dzieci poczętych – powiedział Tomasz Rzymkowski z Ruchu Kukiz'15, który wypowiedział się w programie "Z Wiejskiej na gorąco"

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IPSOS wynika, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się 43 proc. poparciem. Na drugą Platformę Obywatelską zagłosowałoby 19 proc. badanych. Podium zamyka ugrupowanie Kukiz'15 Pawła Kukiza, które ma 10 proc. poparcie. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Nowoczesna – 6 proc. poparcie i Sojusz Lewicy Demokratycznej Włodzimierza Czarzastego, na które głos oddałoby 5 proc. badanych. 

– Cieszę się z tego powodu, że ta pozycja na podium nadal jest, trzeci wynik, powyżej 10 proc. - to nas cieszy. Cieszy mnie również to, że to najprawdopodobniej ostatni sondaż w którym notowana jest Nowoczesna. Podejrzewam, że ten klub teraz tylko formalnie tylko istnieje. Jest takie ciśnienie wewnątrz partii... Spadek poparcia Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej wynika ze splotu wielu wydarzeń. Kumulacja przy głosowaniu nad ustawą rozszerzającą dostęp do aborcji i nie tylko. To ustawa skrajnie lewicowa, skrajnie lewacka, gdzie oba kluby poszły w wyścigi z Adrianem Zandbergiem czy Włodzimierzem Czarzastym o to kto będzie większym lewakiem na polskiej scenie politycznej – stwierdził gość programu.

"Ten kto ma moralność chrześcijańską jest prześladowany w tych ugrupowaniach"

– Te prześladowania posłów Platformy czy Nowoczesnej... Ten kto ma moralność chrześcijańską i poglądy o zabarwieniu konserwatyzmu społecznego jest prześladowany w tych ugrupowaniach. To się większości wyborców Platformy czy Nowoczesnej nie podoba. Platforma Obywatelska deklarowała się czy za czasów Donalda Tuska czy za czasów Grzegorza Schetyny, że jest partią chadecką. Partia chadecka nie może optować za projektem ustawy, który chociażby przewidywał dwa lata więzienia za nazwanie aborcji po imieniu czyli zabijaniem dzieci poczętych – podkreślił Tomasz Rzymkowski.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze