Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rzymkowski o wizycie prezydenta Dudy w Waszyngtonie: Widzę wielką szansę!

M.N. 8:11 18 września 2018
Telewizja Republika
– W związku z tym wyjazdem widzę wielką szansę. Oprócz kwestii militarnych, obecności stałych baz to jest wydarzenie przełomowe i wyjątkowe – powiedział dla Telewizji Republika Tomasz Rzymkowski, Kukiz'15. – USA potrzebują swojego przyjaciela i tym przyjacielem może być Polska – dodał.

Prezydent Andrzej Duda przyleciał do Waszyngtonu

Spotkanie prezydentów Stanów Zjednoczonych i Polski rozpocznie się tuż po godz.18 czasu polskiego, a zakończy konferencją prasową zaplanowaną dwie godziny później.

– W związku z tym wyjazdem widzę wielką szansę. Oprócz kwestii militarnych, obecności stałych baz to jest wydarzenie przełomowe i wyjątkowe. (…) Z pewnością ważną kwestią będzie obecna sytuacja na Ukrainie – mówił nam Rzymkowski.

– Dochodzi drugi filar – bezpieczeństwo energetyczne. (…) Polska jest nieformalnym liderem Trójmorza – pamiętajmy o tym. Jesteśmy krajem z największą gospodarką i terytorium – podkreślił.

– Totalna opozycja chciałby, aby Polska była na arenie międzynarodowej łajana i wyrzucana z organizacji międzynarodowych. Im gorzej dla naszego kraju – tym lepiej dla nich. Nam los Polski nie jest obojętny – powiedział.

– Pytanie czy Donald Trump chce mieć element do kolejnej kampanii wyborczej – tym elementem może być zacieśniona relacja z Polską. (…) USA potrzebują swojego przyjaciela i tym przyjacielem może być Polska – dodał.

SONDAŻ

Według najnowszego sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w połowie września do Sejmu trafiłoby pięć ugrupowań. Niekwestionowanym liderem sondażu z 38 proc. poparcia jest Prawo i Sprawiedliwość. Poza Sejmem znalazłyby się Partia Razem, PSL i Kukiz’15. Chęć oddania głosu na te ugrupowania zadeklarowało po 4 proc. respondentów. Ruch Narodowy mógłby liczyć na 1 proc.

– Ten sondaż to bajka. (…) Podstawowym celem tego sondażu było pokazanie, że Kukiz’15 ma ogromny spadek notowań – ocenił Tomasz Rzymkowski.

– Niemożliwe, aby przez weekend wyniki tak ogromnie się różniły – dodał.

KRS

Europejska Sieć Rad Sądownictwa (ENCJ - red.), czyli organizacja zrzeszająca sędziów z całej Europy dziś zdecydowała, że polska Krajowa Rada Sądownictwa zostaje zawieszona w prawach członka tej organizacji.

– Możemy być usunięci. ENCJ przewiduje taką decyzję. Polska była gospodarzem forum wszystkich stron tego porozumienia. (…) Nie ma to większego znaczenia z punktu widzenia funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jest to organizacja prestiżowa i nie należą do niej wszystkie kraje – podkreślił Rzymkowski.

– Sam status tej organizacji nie przewiduje zawieszenia jakiegoś członka – powiedział.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze