Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rzymkowski o tym, jak policja za czasów PO groziła na Marszach Niepodległości: Teraz to byłby skandal!

AS 21:30 30 lipca 2018
Telewizja Republika
Gośćmi Ryszarda Gromadzkiego w programie Telewizji Republika byli Piotr Uściński z Prawa i Sprawiedliwości oraz Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 – Te protesty nie są nakierowane na przekonywanie społeczeństwa, wpływanie na polityków. Chodzi o to, żeby pojawiły się obrazki, żeby gdzieś tam sprowokować jakiegoś pojedynczego policjanta, żeby odpowiedział agresją na agresję, żeby popychany policjant odepchnął kogoś. O to tutaj chodzi. Możemy się tylko domyślać po co, te obrazki są im potrzebne - powiedział polityk PiS.

–  Mamy do czynienia z zawężeniem tych protestów, bo tych ludzi jest zdecydowanie mniej. Nawet przed Sejmem, przed przerwą to w apogeum mieliśmy 200 osób. To na tle tych protestów, gdzie było ich kilka tysięcy, to mamy do czynienia z mniejszą liczbą uczestników, ale jednocześnie z ich radykalizacją, mamy ich anarchizacje, mazanie sprayem po Sejmie i wwożenie osób w bagażniku - powiedział poseł Rzymkowski.  

W tę stronę niestety to zmierza. Ci państwo mogą sięgnąć po metody, które będą terroryzowały, bo do tego to zmierza. Bardzo podziwiam stoicki spokój tych funkcjonariuszy, co jeszcze bardziej ich denerwuje - ocenił polityk Kukiz'15. 

– Celem tych protestów jest zmiana obrazków, które będą krążyły po świecie. Chodzi o to, żeby pokazać światu, że policja w Polsce zwalcza demonstrantów - dodał. 

– Szkoda, że politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, ci którzy eskalują te konflikty zapominają o tym, jak policja kierowana przez rozkazy Platformy Obywatelskiej podpalała budkę przy rosyjskiej ambasadzie, strzelała z armatek do uczestników marszów czy strzelała z gumowych kul do górników - mówił Rzymkowski. 

– Zgadzam się z panem posłem, ze te protesty nie są nakierowane na przekonywanie społeczeństwa, wpływanie na polityków. Chodzi o to, żeby pojawiły się obrazki, żeby gdzieś tam sprowokować jakiegoś pojedynczego policjanta, żeby odpowiedział agresją na agresję, żeby popychany policjant odepchnął kogoś. O to tutaj chodzi. Możemy się tylko domyślać po co, te obrazki są im potrzebne - powiedział Piotr Uściński. 

– Policja ma problem, bo naprawdę nie daje się prowokować. Myślę, że to każdy zauważa, ale policjant nie może sobie w nieskończoność na to pozwolić. Jeżeli demonstranci będą coraz bardziej przekraczać granice, to myślę, że w pewnym momencie policja może zastosować jakieś radykalniejsze kroki - stwierdził polityk PiS. 

– Podzielę się taką refleksją, ponieważ wczoraj oglądałem jedną  z  konkurencyjnych stacji telewizyjnych, gdzie jedna pani doktor stwierdziła, że błędem było to, że było tylu policjantów pod Sejmem, bo doszło do eskalacji konfliktu. Ja bym się z tym nie zgodził, bo dzięki temu nikomu nic się nie stało - ocenił Tomasz Rzymkowski.

– Strona druga nawołuje, żeby wręcz policjanci nie ochraniali, aby wręcz zachęcali do ruchów agresywnych - dodał poseł Kukiz'15.

– Jako uczestnik prawie wszystkich Marszów Niepodległości pamiętam te dramatyczne wręcz marsze za czasów platformy.   Od 2015 roku tego nie ma, żeby policja straszyła. Wyobraźmy sobie teraz te wszystkie demonstracje - policja non stop używa gróźb, że użyjemy pocisków niepenetrujących. Przecież to byłby skandal - dodał.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze