Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rzymkowski: Czy rzeczywiście serio traktujemy nauczanie św. Jana Pawła II?

JJ 21:48 29 października 2020
Poseł Tomasz RzymkowskiRzymek86, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Drugim gościem redaktora Łukasza Jankowskiego w programie "Oddaję Państwu Głos" na antenie TV Republika był poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski. Tematem były protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce.

– Pan profesor Czarnek jest moim mistrzem z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i proszę mi wierzyć, że nie miałem nigdy okazji poznać bardziej sympatycznego wykładowcy - wskazał polityk, który rozmawiał z red. Jankowskim po ministrze Przemysławie Czarnku, który gościł w pierwszej części programu.

Prowadzący zwrócił uwagę, że jego rozmówca pozytywnie odpowiadał na apel wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, który wzywał Polaków do obrony kościołów. 

– Jeszcze nie miałem okazji spierać się z młodzieżą na ulicach Warszawy, bo mówimy tylko o Warszawie. W moim okręgu wyborczym, od Łowicza aż po Wieluszów nie było na szczęście takich sytuacji, jak szturm na kościoły - powiedział poseł Tomasz Rzymkowski. 

– To jest, niestety, takie wyzwanie czasów. Próba charakterów. Test na to, czy my jesteśmy rzeczywiście członkami Kościoła powszechnego. Czy rzeczywiście traktujemy serio nauczanie św. Jana Pawła II, do którego nauk odwołuje się chętnie wielu polityków, od prawa do lewa - podkreślił polityk. 

– A przecież św. Jan Paweł II w kwestii ochrony życia był zasadniczy. To Jan Paweł II stworzył pojęcie „cywilizacji życia”. Musimy w tej chwili stawić temu czoła, bo w mojej ocenie szereg działań, które mają w ostatnim czasie miejsce, to pewna forma prowokacji. Podsycane są nastroje z obydwu stron. Nie dajmy się zwariować, nie ulegajmy tym emocjom, które ktoś próbuje nam z zewnątrz zaimplementować - ocenił Rzymkowski.

 

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze