Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rzecznik rządu potwierdza: Janusz Wojciechowski polskim kandydatem na unijnego komisarza

am 18:14 26 sierpnia 2019
Telewizja Republika
Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zrezygnował z kandydowania na komisarza Unii Europejskiej. Rzecznik rządu Piotr Muller potwierdza, że w jego miejsce zaproponowano Janusza Wojciechowskiego, który obejmie tekę ds. rolnictwa.

– Ponieważ pojawiła się wcześniej nie zakładana przez nas możliwość objęcia przez Polskę teki komisarza ds. rolnictwa, to zdecydowałem się wycofać swoją kandydaturę - powiedział Szczerski w rozmowie z dziennikarką RMF FM. – Uważam, że jest to tak ważna dla Polski teka, że powinien objąć ją ktoś, kto rzeczywiście zajmował się rolnictwem całe życie. Zaproponowałem Janusza Wojciechowskiego – dodał. Jak podkreślił, sam nigdy nie zajmował się rolnictwem. 

Muller przekazał, że nowym polskim kandydatem na stanowisko unijnego komisarza jest Janusz Wojciechowski - wieloletni poseł do PE, były prezes NIK oraz przez wiele lat członek komisji rolnictwa w PE. Rzecznik rządu podkreślił, że Wojciechowski jest osobą, która swoim doświadczeniem zawodowym oraz politycznym "była skupiona na sprawach rolnych".

"Te ustalenia zostały dzisiaj podjęte i ta kandydatura zostanie przedstawiona do Komisji Europejskiej. Cieszymy się, ponieważ ta decyzja o objęciu teki rolnej - jeżeli ona zostanie ostatecznie zaakceptowana - to będzie bardzo, bardzo dobra decyzja dla Polski, ponieważ ten obszar funkcjonowania jest dla nas bardzo ważny. Wszystkie sprawy rolne są dla nas bardzo istotne i budżet unijny na poziomie całej UE w tym obszarze jest bardzo wysoki" – podkreślił rzecznik.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze