Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rzecznik rządu o podpisaniu przez prezydenta noweli ustaw sądowych: to element stabilizujący system

M.N. 18:51 4 lutego 2020
Telewizja Republika
Cieszę się, że prezydent podpisał nowelę ustaw sądowych; to element stabilizujący system i wymiar sprawiedliwości i liczę na to, że ostatecznie rozstrzygnie to wszelkie wątpliwości dotyczące statusu sędziów - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller

O tym, że prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację m.in. Prawa o ustroju sądów powszechnych i ustawy o Sądzie Najwyższym poinformował we wtorek wieczorem jego rzecznik Błażej Spychalski.

Müller zapytany w radiowej Trójce o tę decyzję prezydenta odpowiedział, że to "bardzo dobra informacja".

"Cieszę się, że pan prezydent zdecydował się na taki krok. Z resztą to jest element stabilizujący system i wymiar sprawiedliwości i liczę na to, że ostatecznie już rozstrzygnie wszelkie wątpliwości dotyczące statusu sędziów, bo ustawa wprost mówi, że takiej weryfikacji inni sędziowie nie mogą realizować, ponieważ jest to kompetencja, prerogatywa pana prezydenta po właściwym przeprowadzeniu procedury przez KRS" - powiedział Müller.

Uchwalona 20 grudnia ub. roku nowelizacja ustaw sądowych, wprowadza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, za działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego oraz za działalność publiczną niedającą się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów.

Źródło: Polskie Radio, media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze