Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rzecznik MSZ: służby dyplomatyczne podejmują działania sprawdzające, czy na liście ofiar są Polacy

AS 18:07 21 kwietnia 2019
Telewizja Republika
Gościem Aleksandra Wierzejskiego w wydaniu specjalnym Telewizji Republika była rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ewa Suwara, który mówiła o serii zamachów na chrześcijan na Sri Lance, w których zginęło przynajmniej 207 osób, a ponad 500 zostało rannych.

– Czy służby dyplomatyczne Polski mają już informacje na temat polskich ofiar na Sri Lance - zapytał Aleksander Wierzejski.

– W imieniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych chciałabym poinformować, że służby dyplomatyczne, konsularne podejmują działania sprawdzające, czy na liście ofiar bądź rannych znajdują się Polacy - mówiła Ewa Suwara.

– W mediach pojawią się informacje o zabitych, ale nie możemy potwierdzić żadnych informacji, które do nas spływają. Podejmujemy działania, żeby sprawdzić wszystkie doniesienia, które do nas spływają - dodała rzecznik.  

– Z naszej strony podjęliśmy niezwłoczne zadania po tym, gdy tylko dowiedzieliśmy się, że są tak bardzo negatywne wydarzenia na Sri Lance. Podjęliśmy działania mające na celu zorientowanie się, czy są poszkodowani Polacy oraz również dowiedzą się na temat ilości Polaków przebywających na wyspie. Działania dalej trwają.  Opublikowaliśmy w Internecie, mediach społecznościowych apel do Polaków, którzy przebywają na wyspie, aby nawiązali kontakt - mówiła.

– Utrzymujemy kontakt z tymi Polakami, którzy przebywają na Sri Lance i na ten moment mogę powiedzieć tyle, że osoby które kontaktowały się z nami, zgłaszały, ze są bezpieczne i nie wymagają naszej pomocy - dodała Ewa Suwara. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze