Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rzecznik Kremla: Relacje Moskwy z Warszawą są dziś "po prostu złe". Rosja zarzuca Polsce "konfrontacyjne nastawienie"

JJ 16:38 20 czerwca 2020
Pixabay, CC0
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ocenia obecne relacje Rosji i Polski jako „po prostu złe”. W ocenie polityka, Warszawa przedstawia „konfrontacyjne nastawienie” wobec Moskwy.

– Stosunki Federacji Rosyjskiej z Polską są dzisiaj na najniższym możliwym poziomie, co stoi w sprzeczności z interesami obu krajów- stwierdził Dmitrij Pieskow w programie „Wielka Gra” na antenie rosyjskiej telewizji państwowej Kanał 1.

Rzecznik Kremla wyraził ubolewanie w związku z „konfrontacyjnym nastawieniem” Polski.

– Czy jest to skutkiem naszej wspólnej historii z Polską czy też nie - trudno powiedzieć. Z pewnością analizą tego zjawiska powinni zająć się uczeni i historycy. My wychodzimy z realiów, a realia są takie, że interesy skłaniają nas do współpracy, wzajemnego dialogu i wzajemnych korzyści jako podstawy w budowaniu relacji- podkreślił Pieskow.

– W rzeczywistości zaś mamy do czynienia z nastawionym na absolutną konfrontację podejściem Warszawy. Ubolewamy nad tym – twierdzi Pieskow.

Polityk nie odniósł się jednak bezpośrednio do artykułu prezydenta Rosji Władimira Putina na łamach amerykańskiego „National Interest”. W tym tekście Putin winą za tragedię II wojny światowej obarczył „polskie kierownictwo”.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze