Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rząd zajmie się dziś prezydenckim projektem ws. obniżenia wieku emerytalnego

lml
AKTUALIZOWANY 8:14 19 lipca 2016
15:10 18 lipca 2016
FLICKR.COM/ KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW/CC BY-NC-ND 2.0
Na dzisiejszym posiedzeniu rząd przyjmie stanowisko do prezydenckiego projektu dot. obniżenia wieku emerytalnego. Punkt ten został wczoraj dopisany do porządku obrad. Posiedzenie rozpocznie się o 12:00.

Zasadniczą propozycją zawartą w projekcie ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw jest przywrócenie wieku emerytalnego obowiązującego w Polsce do końca 2012 r. Wiek przechodzenia na emeryturę będzie więc zróżnicowany ze względu na płeć i będzie wynosił 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Zmiany te obejmą osoby objęte powszechnym systemem emerytalnym (ZUS) oraz rolników (KRUS) – czytamy na stronie prezydent.pl.

Z informacji radia RMF FM wynika, że rząd zaakceptuje prezydencki projekt, nie wprowadzając w nim zmian, m.in. nie wprowadzając stażu pracy, jako kryterium przejścia na emeryturę. Za przyjęciem takiego rozwiązania, bez warunku stażu pracy, jest minister finansów Paweł Szałamacha, który uważa, że "wówczas osoby, które pracują, gromadzą kapitał emerytalny".

Źródło: rmf24.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze