Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rząd wesprze branżę meblarską w Polsce

KW 14:38 28 maja 2020
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
– Trzeba wesprzeć branżę meblarską, by mogła przygotować się do skoku eksportowego – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z dziennikarzami w jednej z fabryk mebli.


 Polska przed koronawirusem rosła jako potęga meblarska na całym świecie. W europie tylko Niemcy i Włochy eksportowali więcej niż Polacy. Dzisiaj musimy zadbać przede wszystkim o to, żeby polskie firmy meblarskie przetrwały pandemię i żeby mogły z powrotem być gotowe do skoku eskortowego  podkreślił premier.

Zdaniem Morawieckiego dużą zaletą polskich firm meblarskich jest współpraca między lokalnymi firmami, które dostarczają do siebie wzajemnie produkty potrzebne do realizacji zamówień.


Podczas konferencji poza premierem obecny był szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Wspomniał on, że już miesiąc temu ruszyła pomoc państwa w ramach Tarczy Finansowej, na którą rząd przeznaczył aż 75 miliardów złotych.  Program przebiega bardzo sprawnie, przekroczyliśmy dzisiaj liczbę 205 tysięcy przedsiębiorstw, które już otrzymały w tym okresie finansowanie za łączną kwotę 40 mld złotych- - podkreślił Borys.


Szef Polskiego Funduszu Rozwoju podkreślił również, że proces aplikowania o środki z Tarczy Finansowej przebiega bardzo szybko i wzorowo. Pieniądze bardzo szybko trafiają na konta potrzebujących firm.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze